• Nasza Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące w roku szkolnym 2022/2023 przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości.

O programie:

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Wsparcie finansowe przeznaczone zostało na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu irozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania oporządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Zakupiony sprzęt obejmuje m.in.:

Drukarkę 3D wraz z filamentem
          Okulary VR
          Aparat fotograficzny
          Kamera przenośna
          Zestaw mikrofonowy
          Klocki do samodzielnej konstrukcji Megaformers
          Zestaw edukacyjny Boffin
          Lutownica
          Konsola muzyczna

Pomoce te zostaną wykorzystane podczas zajęć rozwijających zainteresowania naszych uczniów oraz wszelkich możliwych uroczystościach szkolnych.

Zgodnie z wymogami oznakowaliśmy sprzęt i udostępniliśmy go nauczycielom oraz uczniom.

Mamy nadzieję, że będzie źródłem wielu inspiracji.

Wymagania programu - Laboratoria Przyszłości - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Koordynator Anna Pabisiak

• Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich
      • (+48 71) 314-82-23