• Finał konkursu "Przyroda wokół nas"

• Na terenie wrocławskiego ZOO odbył się dnia 18.05.2022 r. finał kolejnej, X edycji powiatowego konkursu „Przyroda wokół nas” zorganizowanego przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wspólnie z Powiatem Wrocławskim, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego. Do Afrykarium przybyło 40 uczniów klas V wraz z nauczycielami z 10 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali:

• Hania Salanyk
            • Maja Kordyjak
            • Jakub Czerwiński
            • Jakub Gorgol

Opiekunem grupy była pani Dagmara Pawlińska.

Finał X edycji rozpoczęto przemówieniem Piotra Śniguckiego - Dyrektora Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Andrzeja Szawana - Wicestarosty Powiatu Wrocławskiego oraz Wiesława Zająca - Członka Zarządu Powiatu Wrocławskiego. Następnie uczniowie przystąpili do grupowego rozwiązywania testu, a po krótkiej przerwie zmierzyli z zadaniem indywidulanym,  czyli rozpoznawaniem gatunków roślin i zwierząt. Dodatkową atrakcją konkursu była możliwość zwiedzenia przez dzieci Afrykarium, w trakcie oczekiwania na wyniki.

Po finalnym zliczeniu punktów, ogłoszono zwycięzców etapu finałowego konkursu. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni - otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, a zarazem kształtowanie właściwej postawy wobec przyrody i środowiska oraz inspirowanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz jej ochrony w swoim najbliższym otoczeniu.

Gratulujemy naszym uczniom!!!

• Sukces Alicji

• Miło nam poinformować, że Alicja Łamacz z klasy 8a dotarła do finału międzyszkolnego konkursu Dicto-Challenge organizowanego przez LO IV we Wrocławiu, gdzie 27 kwietnia godnie reprezentowała nasza szkołę zmagając się z językowym dyktandem. Zaledwie kilka tygodni wcześniej, Ala osiągnęła olbrzymi sukces i została laureatką konkursu kuratoryjnego zDolny Ślązak z języka angielskiego.

Gratulacje!!!

• Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich
        • (+48 71) 314-82-23
        • Brzezia Łąka ul. Szkolna 10 55-093 Kiełczów Poland